Trenčianské Teplice

22. října 2018 v 23:13 |  Cestování
V měsíci září jsem avsolvovala s přerovským STP 8 denní lázeňský pobyt v Trenčianských Teplicích.Počasí bylo celý týden nádherné a výhodou bylo,že nás 50 účastníků přepravil autobus až na místo a zpět.Ubytování bylo zajištěno v hotelu Slovakia s plnou penzí.Po prohlídce lékařem jsme absolvovali 12 procedur od masáží,parafinu ,perličkových koupelích aj.Denně jsme měli plavání přímo v hotelovém bazenu se cvičením.Prostě parádní relax.Když se k tomu připočtou posezení u kávy se zákusky (měli jsme i slevové kupony) tak to nemělo chybu....Trenčanské Teplice patří k nejstarším a nejvyhledávanějším lázním na Slovensku.Proslavily se sirnatými léčivými prameny s teplotou 37-42°C a jsou využívány především k léčbě pohybového aparátu.Lázně leží v nadmořské výšce 272 m n.m.v malebném údolí uprostřed lesů Strážovských vrchů.Lázně s 7 prameny mají bohatou historii,sahající až ke starým Římanům,obývajícím Trenčín.Od 13 do 19 století patřily vždy k Treninskému hradu.
.

Hotel stojí uprostřed kolonády v klidové zoně...

Architektonickým skvostem města jsou lázně Hammam-kopie lázní postavených v Egyptě pro místokrále Ismaila.Návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům.Zatančila nám i turecká tanečnice

KOUPALIŠTĚ ZELENÁ ŽABA


Koupaliště Zelená Žaba je funkcionalistická stavba s citlivým vztahem k okolní přírodě.Je umístěno do jižního svahu a řadí se mezi náročně opravené projekty.Kapacita koupaliště je 500 osob a areál poskytuje zábavu pro všechny věkové kategorie.
Koupaliště nabízí 33m dlouhý nerezový bazén v kombinaci s dětským bazénem.Poskytuje i další služby jako relax v sudových saunách a ve vířivce.Restaurace Zelená žaba podává chutná jídla a osvěžení (cena pochopitelně přiměřená).Zasportovat se dá na bowlingové dráze,multifunkčním hřišti nebo na volejbalovém hřišti.

Sadové úpravy respektují původní stav z 30.let 20.století a jsou doplněny o vycházkový okruh na skále s vodopádem,saunový svět v lesním porostu nebo VIP zonu na skalní terase.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | Web | 22. října 2018 v 10:58 | Reagovat

Evičko, měla jsi luxusní pobyt. Docela mne to láká, je tam nádherně. Jo prosím tě, v editaci článku si kurzorem uprav konec šlánku. Asi jsi s ním zajela hodně dolů nebo jsi nějaké fotky mazala či vkládala znova, proto ti kurzor sjel hodně dolů. Pak máš velikánský prázdný prostor než se ukážou komentáře. Měj se moc jezky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama