Tulln

29. května 2018 v 18:37 |  Tulln

Po návštěvě Kittenberských zahrad nás čekala v odpoledních hodinách návštěva druhých zahrad ve městě Tulln.Město leží na břehu Dunaje,asi 40 km od Vídně.Je známý jako město květin a krásných zahrad.Za pozornost stojí zahradní výstava Die Garten Tulln,která každoročně láká velké množství tuzemských i zahraničních turistů.Na rozlehlé ploše 50 hektarů je zde 40 různých typů zahrad.
Vstupní budova obsahuje kromě pokladen i prodejnu květin.pohlednic,hnojiv a jiných zahrádkářských potřeb a suvenýrů.V budově je i restaurace,přístupná z vnitřku areálu.
Vtipné bylo i maxi zahradní nářadí,s kterým by bylo určitě obtížné pracovat


Neobvykle řešená rozhledna Baumwipfelweg se vypíná do výšky 30metrů nad vrcholky mohutných stromů.Nabízí fascinující pohled na zahrady,dunajské nivy,město Tulln až po Ötscherl.Rozhledna je bezbariérová,výtahem se lze dostat až na nejvyšší plošinu.Nebo se může jít pěšky.Z rozhledny je opravdu hezký rozhled na zahrady a na most přes Dunaj,po kterém jsme přijeli

Prohlídku jsme zakončili v leknínové restauraci zmrzlinou

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 11. června 2018 v 9:46 | Reagovat

Je to nádhera Evičko. kdsyž vyjde počasí, tak je to krásně osvěžující. Ta rozhledna je také skvělá. je vidět, že jste si to užili. :-)

2 Eva | 12. června 2018 v 22:01 | Reagovat

[1]:
Bylo to pěkné,ale dosti teplo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama