Kittenberské zahrady

18. května 2018 v 23:06 |  Cestování

V polovině května jsme se s přerovskou organizací STP zúčastnili zájezdu do Rakouska,kde jsme navštívili Kittenberské zahrady a zahrady v městě Tulln.

Na jihu regionu Waldviertel,poblíž města Krems leží proslulé Kittenberské zahrady.Tyto zážitkové zahrady byly založeny v roce 1996.Je to mimořádný projekt tematických zahrad,které ukazují návštěvníkům na ploše přes 50 hektarů pestrou podívanou plnou barev,vůní a zážitků rozmanité druhy zahrad.Více jak 25 roků navrhuje a realizuje Reinhard Kittenberger spolu se svým týmem zážitkové zahrady.Jsou to nejlepší soukromé rakouské zahrady,kterých je víc jak 40.Jsou vzájemně propojeny a prolínají se kouzelnými prohlídkovými okruhy.Jsou to např.zahrada toskánská,alpská,portugalská,thajská,zahrada ohně a jiné.


Nápad jak i ze starých škrpálů udělat květináč


V zahradě si hoví i klokánci...Všude jsou lavičky,křesílka,kde se dá příjemně posedět.Toho využila i naše průvodkyně,paní ing.Patočková,která s námi byla i na Orlím hnízdě před 2 roky v Německu
Vystoupit na největší bylinkovou spirálu na světě se vyplatí,shora je vidět obec Schiltern jako na dlani.Cestou nahoru se představí bylinky od A do Z,cestou dolů se pak dovíme jak vyléčit různé bolístky...Bylinek je tu přes 3 000.


Pod bylinkovou zaradou se dá občerstvit v místní zahradní restauraci


Asijská zahrada s graciézní krásou a jednoduchostí a 4 m vysokou sochou Buddhy,u které najdeme klid a harmonii..


V zahradnickém centru se dá nakoupit vše,na co si pomyslíme a vzahradní restauraci zase si můžeme dát různé dobroty..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 11. června 2018 v 9:50 | Reagovat

Konečně se mi tento článek zobrazil. Po vydání mi to hlásilo, že stránka neexistuje. Pořídila jsi hodně fotek a dokonce i více než já. Koukám, že paní patočková ještě jezdí. Když jsme byli na našem společném zájezdě, tak říkala, že už je to její poslední.
Je škoda, že vaše cestovka nesbírá lidi i ve Valmezu. Já musím vždy jezdit do nástupního místa N. Jičín a brzy ráno je to náročné.  Mějte se hezky. :-)

2 Eva | 12. června 2018 v 22:07 | Reagovat

[1]:Maruš,ona to vlastně není cestovka,ale přihlásili jsme se do neziskové organizace Svaz tělesně postižených.Pořádají moc pěkné zájezdy a je to i cenově výhodnější.Teď jsme byli v Lednici a bylo to fajn...Dobré je,že jezdí z Přerova...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama