Výlet lodí

12. ledna 2017 v 16:33 |  Dovolená 2016


Výlet lodí

Bylo zajímavé navštívit staré historické městečko Poreč,kde se nachází řada památek.Byl pro nás zorganizován výlet lodí,který trval asi hodinu.Během plavby jsme zakotvili na širém moři,kde ti odvážnější skákali z paluby lodě do moře a koupali se.My jsme raději relaxovali na palubě,kde se podávalo občerstvení ve formě vína,pálenky,džusů apod.UNESCO zapsalo v r. 1997 na svůj seznam.

Z přístavu jsme se vydali na krátkou procházku po městě.Jak už to tak bývá při organizovaných výletech,času mnoho nebylo.Na návštěvu Eufraziovy baziliky,která pro svou historickou cennost byla v roce 1997 zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO jsme se z časových důvodů nedostali.Tak aspoň pár fotek z internetu...
Ve starodávných malebných uličkách je spousta krámků se suvenýry,oblečením,občerstvením a hlavně výborná zmrzlina...

Za soumraku a západu sluníčka jsme se pomalu vraceli do přístavu na loď a do kempu...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 12. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

Krása. Vidím, že si manžel vyzkoušel i kormidlo?
Vzpomínám na výlet lodí z Vodice k vodopádům Krka. Na zpáteční cestě nás chytla bouře a my jsme si ze začátku mysleli, že lodníci si dělají legraci a chtějí nám připravit zážitek, když začali palubu opevňovat dřevěnými zábranami i s přístřeším. Sluníčko svítilo a nic nenasvědčovalo nějaké změně počasí. Jen vlny se zvětšily. Ale to už lodníci znali, protože jsme opravdu dopluli do přístavu za blesků a burácení hromů. Měli jsme to tedy s dobrodružstvím. Moc se mi líbí ty úzké uličky.

2 Eva Mazurová | 13. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

[1]: Stará Poreč je nádherné městečko,jen toho času kdyby bylo víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama